Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wystawa prac Joanny Mazuś w "Domu Praczki"

środa, 13 października 2021 12:20 / Autor: Adrianna Linertowicz
Wystawa prac Joanny Mazuś w "Domu Praczki"
Fot. FB Dom Praczki
Wystawa prac Joanny Mazuś w "Domu Praczki"
Fot. FB Dom Praczki
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Już niebawem w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" odbędzie się wernisaż wystawy prac Joanny Mazuś. Artystka zajmuje się kilkoma dziedzinami sztuk wizualnych, głównie malarstwem sztalugowym i monumentalnym, jak również fotografią i obiektami artystycznymi.

– Cała moja twórczość jest wyrazem silnej tęsknoty za głębokim, metafizycznym pięknem. Dążąc do uchwycenia go w materii, szukam form wizualnych, które byłyby intuicyjne w odbiorze i zarazem uniwersalne, nieograniczone do odbiorców należących do tylko jednej wybranej kultury. Tworzę sztukę skierowaną do każdego człowieka i ponad wszystko mającą na celu wzbogacenie jego życia wewnętrznego - mówi Joanna Mazuś.

Część wystawy będzie stanowił mural zaprojektowany do wnętrz Galerii, namalowany przez artystkę.

Joanna Mazuś urodziła się w 1994 roku w Warszawie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem za pracę stworzoną pod kierunkiem prof. A. Rysińskiego (malarstwo) i prof. K. Jabłonowskiego (aneks z fotografii na Wydziale Grafiki). W roku 2016/2017 studiowała na Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie. Od 2016 r. współpracuje z Krzysztofem Sokolovskim przy tworzeniu polichromii wnętrz sakralnych. Zajmuje się kilkoma dziedzinami sztuk wizualnych: głównie malarstwem sztalugowym i monumentalnym, fotografią, obiektami artystycznymi. Uważa przy tym, że istotnym elementem świadomej twórczości jest myśl. Dlatego nie poprzestaje na pracy plastycznej i pisze eseje porządkujące jej rozważania filozoficzno-artystyczne.

Wystawa zostanie otwarta w piątek, 15 października, w galerii "Dom Praczki" w Kielcach, o godzinie 18.

Wernisaż odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Więcej szczegółów tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO