Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

300 tysięcy na realizację spektaklu. Teatr ogłosił konkurs

środa, 22 maja 2024 15:24 / Autor: Łukasz Czerwiak
300 tysięcy na realizację spektaklu. Teatr ogłosił konkurs
300 tysięcy na realizację spektaklu. Teatr ogłosił konkurs
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłosił otwarty nabór im. Ireny i Tadeusza Byrskich dla duetów twórczych. Zwycięzcy zrealizują spektakl, na który otrzymają budżet w wysokości 300 tysięcy złotych.

Wziąć w nim udział mogą duety, które zaprezentują swoją koncepcję na spektakl. Uczestnicy mają do wyboru cztery tytuły: „Balladynę” Juliusza Słowackiego, „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego, „Zemstę” Aleksandra Fredry lub mity greckie. 

– Myślę, że budżet jest dosyć fajny. Wybraliśmy taką formę, bo wierzymy, że jest ona transparentna i demokratyczna. Chcemy pozyskać młodych twórców, którzy mają ciekawe pomysły, a to także świetna okazja dla nich. Konieczne jest doświadczenie. Poszukujemy osób, które pracowały przy przedstawieniach albo są absolwentami szkoły teatralnej – opowiada Paulina Drozdowska, rzecznik kieleckiej sceny dramatycznej.

Premiera odbędzie się na dużej scenie w odnowionej siedzibie teatru przy ul. Sienkiewicza. Koncepcje należy wysłać mailowo na adres konkurs@teatrzeromskiego.pl do 16 czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO