Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Znowu zostaną klerykami na weekend

poniedziałek, 27 listopada 2023 13:45 / Autor: Łukasz Czerwiak
Znowu zostaną klerykami na weekend
Znowu zostaną klerykami na weekend
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wszyscy, którzy zastanawiają się nad drogą kapłańską, a może nawet są ciekawi jak wygląda dzień w seminarium duchownym, będą mogli zobaczyć życie kieleckich alumnów. Kolejny raz organizują oni akcję „Zostań klerykiem na weekend”. 

Rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędą się w dniach od 8 do 10 grudnia. Wzięcie w nich udziału nie jest jednoznacznym wyrażeniem woli wstąpienia do seminarium. Celem wydarzenia jest poznanie życia alumnów oraz zastanowienie się nad wyborem drogi życiowej. 

– Takie akcje przynoszą dobre owoce w rozeznaniu powołania do kapłaństwa i nie tylko. To też świetna okazja, żeby spotkać się z Jezusem. Patrząc na naszą wspólnotę, to spora część wzięła udział w tego typu rekolekcjach. Warto spróbować – mówi Mateusz Smolarczyk, kleryk V roku. 

W trakcie chwil spędzonych w murach najstarszej uczelni wyższej w naszym mieście będzie można usłyszeć świadectwa powołań i spotkać się z Jezusem na modlitwie. 

– Weekendowi klerycy przyjeżdżają w piątek wieczorem i od samego początku będą mogli zobaczyć nasze seminarium. Uczestniczyć będą także w konferencjach. Odbędą się także luźne spotkania z klerykami przy kawie, gdzie będzie można posłuchać, jak się u nas żyje. Mamy sporo zainteresowań i chętnie się nimi podzielimy – dodaje alumn.  

Wydarzenie skierowane jest do mężczyzn od 16. roku życia. Zgłoszenia odbywają się telefonicznie, pod numerem 796 100 965. Uczestnictwo w rekolekcjach jest bezpłatne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO