Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Znów zabrzmią kolędy

piątek, 27 października 2023 12:45 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Znów zabrzmią kolędy
Zdjęcie archiwalne
Znów zabrzmią kolędy
Zdjęcie archiwalne
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Przed nami XVII Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, a także dorośli. Zapisy przyjmowane będą do 30 listopada – informuje ks. Piotr Orlikowski, dyrektor Festiwalu.

Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek to impreza organizowana co roku od siedemnastu lat. Jego pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem był ś.p. ks. Piotr Klimczyk. Przesłuchania potrwają trzy dni: 8, 9 oraz 10 grudnia w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.

– Będziemy przesłuchiwać w kilku  kategoriach: soliści i duety, zespoły, zespoły ludowe oraz chóry. Jeżeli chodzi o trzy pierwsze kategorie, tu dodatkowo będzie podział na wiek: do 13 lat i powyżej 13 lat – uzupełnia ks. Orlikowski.

Zgłoszenia należy dokonać elektronicznie, wypełniając i wysyłając specjalny formularz. Jest on dostępny na stronie: www.swietokrzyskiekoledy.pl. Termin na zgłaszanie upływa 30 listopada o godzinie 20:00.

Festiwal zakończy się Galą Finałową. Odbędzie się ona 3 stycznia o godz.17:00 w Parafii Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach.

Dodajmy, że Kielce są jednym z 36 rejonów eliminacyjnych do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

– Warto podkreślić, że jesteśmy w trójce największych pod względem liczby uczestników rejonem. Zeszły rok był rekordowy: w eliminacjach wzięło udział ponad tysiąc osób, co dało nam sto pięćdziesiąt podmiotów wykonawczych. To nas bardzo cieszy. Jest to bowiem wyjątkowy festiwal, w którym nie chodzi tylko o rywalizację, ale też pielęgnowanie tej pięknej tradycji jaką jest kolędowanie. Dlatego zapraszam serdecznie wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i wspólnie z nami pokolędować - zachęca dyrektor festiwalu.

PLAKAT-FESTIWAL.jpeg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO