Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Zmartwychwstanie to wielka tajemnica wiary”

niedziela, 04 kwietnia 2021 12:25 / Autor: Michał Łosiak
„Zmartwychwstanie to wielka tajemnica wiary”
„Zmartwychwstanie to wielka tajemnica wiary”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił dziś w bazylice katedralnej uroczystą Mszę Świętą podczas Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. – Miejmy świadomość, że dzięki wydarzeniom zbawczym, których koroną jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, skarbiec Bożych łask przeznaczonych dla człowieka jest nadal pełny, a jego wyjątkowym bogactwem jest Eucharystia – mówił w trakcie Najświętszej Ofiary.

Biskup Jan Piotrowski we wstępie do liturgii zauważył, że zrozumienie zmartwychwstania jest możliwe jedynie dzięki łasce wiary.

– Zmartwychwstanie to wielka tajemnica wiary, nieosiągalna poznaniem rozumowym, ale to łaska wiary otrzymana na Chrzcie Świętym przyprowadza nas do jej własnego źródła, aby powierzyć się Chrystusowi, na nowo go rozpoznać jako Pana naszego życia. On przyszedł bowiem po to, wyłącznie po to, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości – tłumaczył.

Z kolei w homilii Pasterz Kościoła kieleckiego przypomniał, że Eucharystia jest największym skarbem Kościoła.

– Miejmy świadomość, że dzięki wydarzeniom zbawczym, których koroną jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, skarbiec Bożych łask przeznaczonych dla człowieka jest nadal pełny, a jego wyjątkowym bogactwem jest Eucharystia. Jeśli będziemy wierni Eucharystii to niezależnie od tego, czy nas będą tysiące w naszych kościołach, czy może niewielka trzódka, to będziemy żywym Kościołem zdolnym do świadectwa wiary nawet w trudniejszych czasach niż te jakie przeżywamy.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO