Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zbliża się pielgrzymka rowerowa. W sobotę ruszają zapisy

czwartek, 29 czerwca 2023 14:22 / Autor: Wojciech Dudkowski
Zbliża się pielgrzymka rowerowa. W sobotę ruszają zapisy
Zbliża się pielgrzymka rowerowa. W sobotę ruszają zapisy
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Z Kielc na Jasną Górę wyruszy pielgrzymkowy  peleton. Rowerzyści od 16 do 19 sierpnia pokonają ponad 250 kilometrów, aby dotrzeć przed obraz Matki Bożej. W sobotę, 1 lipca o godzinie 18 ruszają zapisy. Potrwają do końca tego miesiąca lub do wyczerpania liczby miejsc.

– Podczas tej pielgrzymki będziemy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile modlitwy, refleksji i spotkania z innymi pielgrzymami. Wyruszymy z Kielc, przenosząc nasze serca pełne wiary i nadziei, odkrywając piękno polskiego krajobrazu i kontemplując boskie dzieła. Wreszcie, dotrzemy na Jasną Górę, gdzie czeka na nas Matka Boża Częstochowska. Z pokorą i modlitwą będziemy się skłaniać przed Jej obrazem, oddając Jej nasze troski, radości i podziękowania. Wspólnie będziemy uczestniczyć w Mszach świętych, nabożeństwach i adoracjach, umacniając naszą więź z Bogiem i Kościołem. Zapraszamy wszystkich. Niech nasze serca staną się ołtarzem miłości i ufności wobec Boga, a nasze kroki będą prowadzić nas ku zbawieniu – piszą organizatorzy.

Pielgrzymi, jak co roku, wyruszą w środę 16 sierpnia o godzinie 8:30 spod kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego. Każdy otrzyma identyfikator oraz naklejkę na rower. Na Jasną Górę dotrą w poniedziałek 19 sierpnia o 16:30. Na miejscu odbędzie się uroczysta Msza Święta.

Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 200 złotych dla startujących z Kielc lub Wiślicy i 100 złotych dla rozpoczynających w Mnichowie. Dzieci i młodzież mają 50% zniżki. Dodatkowo płatny jest autokar powrotny z Jasnej Góry – 50 lub 60 złotych, w zależności od miejsca docelowego.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym linkiem, natomiast wszelkie szczegóły są na stronie pielgrzymki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO