Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zagramy o złoty medal. Wiemy, gdzie będzie transmisja

sobota, 22 kwietnia 2023 12:30 / Autor: Łukasz Czerwiak
Zagramy o złoty medal. Wiemy, gdzie będzie transmisja
Zagramy o złoty medal. Wiemy, gdzie będzie transmisja
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Przed nami mecze finałowe XVII Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Wśród dwóch najlepszych drużyn turnieju rozgrywanego w Wejherowie i Rumii jest drużyna diecezji kieleckiej.

Los w tym roku nie oszczędził reprezentantów diecezji kieleckiej. Najpierw trafili do najmocniejszej, 5-drużynowej grupy D, gdzie znajdowały się zespoły pokonane przez naszych kapłanów w fazie pucharowej poprzedniej edycji, czyli drużyny archidiecezji częstochowskiej i warszawskiej. Zespoły te sensacyjnie musiały uznać wyższość czarnego konia turnieju – diecezji białostockiej. To jednak nie podłamało drużyny diecezji kieleckiej, która wygrała wszystkie mecze i z bilansem bramek 10-2 wyszła z grupy z pierwszego miejsca.

Taki rezultat to zazwyczaj ogromne ułatwienie, jednak tym razem było inaczej. Kielczanie w tegorocznym ćwierćfinale trafili na trzecią drużynę zeszłorocznych rozgrywek – diecezję tarnowską. Mecz derbowy metropolii krakowskiej, w pierwszej połowie był bardzo wyrównany i widzowie nie zobaczyli żadnego gola. Jednak w drugiej części spotkania błyskawicznie do akcji podłączył się ks. Tomasz Chowaniec, który precyzyjny strzałem po ziemi pokonał bramkarza drużyny rywali. Srebrni medaliście poprzedniej edycji do końca kontrolowali przebieg spotkania i zameldowali się w półfinale rozgrywek.

W 1/2 finału XVII Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej, kielczanie zmierzyli się z gospodarzem turnieju archidiecezją gdańską. Od samego początku rzucili się do ataku i szybko zdobyli dwie bramki, a strzelili je księża Łukasz Chowaniec oraz Stanisław Kostucha. Potem do końca pierwszej połowy, a następnie całego meczu utrzymywali się przy piłce i bardzo rzadko pozwalali przeciwnikowi na stwarzanie sytuacji. Pod koniec meczu wynik spotkania ustalił drugi z braci bliźniaków – ks. Tomasz Chowaniec, dzięki temu wygraliśmy 3:0.

W drugim półfinale zagrają mistrzowie z diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz rewelacja tego turnieju - diecezja białostocka. Mecz finałowy będzie transmitowany na kanale YouTube – Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej.

Nad morzem diecezje kielecką reprezentuje 10 księży: Tomasz Równicki, Michał Kacprzyk, Damian Liwocha, Arkadiusz Pasoń, bracia bliźniacy Łukasz i Tomasz Chowaniec, Dariusz Snochowski, Stanisław Kostucha, Mateusz Szostak oraz kapitan zespołu Marek Łosak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO