Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

wtorek, 20 lutego 2018 11:34 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty drugi organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego.

W tym roku organizatorzy zapraszają do rozważania Księgi Psalmów oraz dwóch Listów św. Pawła: Listu do Galatów i Listu do Filipian. - W ten sposób Konkurs Biblijny wpisuje się treścią w trwającym rokiem duszpasterskim poświęconym osobie Ducha Świętego - informuje Łukasz Dzięcioł,  koordynator konkursu.

Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Pierwszy etap zostanie przeprowadzony w szkołach 13 marca br. Do kolejnego etapu zakwalifikują się po trzy najlepsze osoby z każdej szkoły, które uzyskają odpowiednio największą liczbę punktów, lecz nie mniejszą niż 50 % maksymalnej liczby, tj. 45 punktów.

Eliminacje diecezjalne zaplanowano na 18 kwietnia, zaś dwudniowy finał rozpocznie się 4 czerwca w Niepokalanowie. - Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału. Nie jest to zwykły konkurs, bowiem dzięki niemu pogłębiamy nie tylko wiedzę ale także wiarę - podkreśla koordynator. 

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

W diecezji kieleckiej patronat honorowy objął biskup Jan Piotrowski.

Rejestracja szkół do Konkursu odbywa się wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie konkursowej: www.okwb.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO