Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wielkanocne śniadanie przedszkolaków z biskupem Janem Piotrowskim

wtorek, 04 kwietnia 2023 11:36 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wielkanocne śniadanie przedszkolaków z biskupem Janem Piotrowskim
Wielkanocne śniadanie przedszkolaków z biskupem Janem Piotrowskim
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Choć do świąt pozostało jeszcze kilka dni, to dzieci z Przedszkola Sióstr Kolegium Świętej Rodziny w Kielcach już przygotowały swoje wielkanocne koszyczki. Poświęcił je Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który zasiadł z nimi do tradycyjnego śniadania.

W koszyczkach przygotowanych wspólnie z rodzicami były tradycyjne produkty, takie jak jajka, chleb, kiełbasa czy słodkie baranki. Siostra Nazarena Scopelliti, dyrektor przedszkola, podkreśla, że wychowanie dzieci do wiary należy praktykować już od najmłodszych lat.

– Siejemy  w sercu dzieci Ewangelię. Chcemy to robić, szanując kulturę Polską i tradycje, które kultywowane są przez tyle wieków, z pokolenia na pokolenie. Wszystko, co mamy w koszyczku, symbolizuje nam zmartwychwstanie Chrystusa. Ten moment przygotowuje dzieci, aby pamiętały, co rodziło się w kulturze polskiej – szanujemy chleb, ziemię i zboże. Pamiętamy, że człowiek umiera, ale z nadzieją, że grób będzie pusty – mówi zakonnica.

– Cieszymy się dobrymi wspomnieniami, tradycją wielkanocną. A przedszkole to dom wychowawczy, zarówno jeśli chodzi o tradycję, kulturę, estetykę i piękno. To wszystko odnajdujemy w śpiewach wielkanocnych, w modlitwie i w przygotowanych koszyczkach z pokarmami – zauważa biskup Jan Piotrowski.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne, śpiewając piosenki o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Po wspólnej modlitwie zasiadły do stołu, jedząc potrawy ze swoich święconek. Najmłodsi przyznali, że najbardziej smakowały im słodkie baranki oraz babki.

Do Przedszkola Sióstr Kolegium Świętej Rodziny uczęszcza obecnie 105 dzieci.

– To perełki Kościoła. Czujemy się odpowiedzialni, aby przygotować je do życia z wiarą, nadzieją i miłością. Jest dużo ludzi, którzy chcą wychowywać dzieci według wiary  chrześcijańskiej – mówi siostra Nazarena.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO