Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W „Wojciechu” wystawią Misterium Męki Pańskiej

środa, 12 kwietnia 2023 15:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
W „Wojciechu” wystawią Misterium Męki Pańskiej
Fot. Prestiż HD/ Tomasz Kłosowicz
W „Wojciechu” wystawią Misterium Męki Pańskiej
Fot. Prestiż HD/ Tomasz Kłosowicz
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia, w kościele pw. św. Wojciecha w Kielcach grupa z Daleszyc wystawi Misterium Męki Pańskiej pt. „Wybory”.

Akcja sztuki rozgrywa się dwutorowo, z jednej strony to znana z Pisma Świętego historia Jezusa i Jego drogi.

– Druga płaszczyzna jest współczesna. Pokazujemy zachowania ludzkie, które niekoniecznie są inne od tych dwa tysiące lat temu. Pojawia się także szatan i anioł, którzy szepczą do ucha bohaterów różne rady. To wszystko prowadzi nas do wyborów. Jak różnią się te ludzkie od tych Chrystusa, musicie zobaczyć sami  – mówi Monika Śliwińska-Szostak, reżyser przedstawienia.

Misterium będzie można zobaczyć w nietypowym terminie, bo po uroczystości Wielkiej Nocy. Jak informuje ks. Mateusz Szostak, wikariusz parafii św. Wojciecha są dwa powody.

– Do świąt przygotowywaliśmy się intensywnie przez wiele dni, także przez spektakl wystawiony w WSD przez małogoską młodzież z KSM-u. Uznaliśmy, że lepiej będzie dać trochę wytchnienia sobie i innym. Z drugiej strony, dlaczego Misterium miałoby tylko przygotowywać do Świąt? Czemu nie miałoby utrwalać przeżywanej Tajemnicy? Sobota po Wielkanocy należy liturgicznie do tej uroczystości, więc idealnie wpasowuje się w treść przedstawienia. Liczymy, że to niekonwencjonalne umiejscowienie w kalendarzu również pomoże w odbiorze – opowiada kapłan.

Początek przedstawienia już w najbliższą sobotę o godzinie 19:30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO