Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W Skalbmierzu pomodlą się za zmarłych i pomogą hospicjum

czwartek, 23 grudnia 2021 09:49 / Autor: Michał Łosiak
W Skalbmierzu pomodlą się za zmarłych i pomogą hospicjum
Fot. Piotr Michalec
W Skalbmierzu pomodlą się za zmarłych i pomogą hospicjum
Fot. Piotr Michalec
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Za wszystkich zmarłych w danym roku będą modlili się w wigilijny poranek wierni z parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. Msza Święta będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na działalność Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Inicjatywa ma już kilkanaście lat.

– Zapraszamy w szczególny sposób tych, którzy stracili swoich bliskich i teraz przeżywają pierwszą Wigilię bez nich. Podczas Mszy Świętej każdy może zapalić świece upamiętniającą daną osobę. Pod koniec Eucharystii słuchamy zawsze Kolędy dla nieobecnych – tłumaczy ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii w Skalbmierzu.

Tradycyjnie, podczas liturgii zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Hospicjum w Miechowie.

– Bardzo wielu moich parafian korzysta z tego miejsca. Tam spędzają swoje ostatnie tygodnie i dni. Przed Mszą Świętą o działalności hospicjum opowiada siostra dyrektor. Chcę uwrażliwić wiernych na życzliwość, otwartość i postawę współpracy z miechowską placówką. Z hospicjum działamy jednak razem przez cały rok. Organizowaliśmy akcję Pola Nadziei, ale również inne inicjatywy wsparcia – dodaje ks. Marian Fatyga.Eucharystią zostanie odprawiona w piątek, 24 grudnia o godzinie 6.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO