KOŚCIÓŁ
W seminarium będą mówili o misjach


Wpiątek, 25 października o godzinie 15, w auli im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się specjalna sesja misjologiczna. Wydarzenie zaplanowano w ramach obchodów Nadzwyczajnego Tygodnia Misyjnego.
– Skupimy się na zagadnieniach dotyczących naszej diecezji. Sesję rozpocznie wykład biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego o działalności misyjnej „Aktualność Misyjnego powołania w Kościele”. Ciekawie zapowiada się prelekcja biskupa Andrzeja Kalety, z wykształcenia misjologa, który będzie mówił o posoborowym kształcie misji – tłumaczy ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.
W programie sesji znalazł się również wykład księdza Jana Jagiełki „Sługa Boży ks. Infułat Wojciech Piwowarczyk – kapłan o misyjnym sercu”. Następnie ksiądz Łukasz Zygmunt dokona podsumowania pięciu ostatnich lat działania Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, a diakon Wojciech Rutczyński opowie o najstarszym w Polsce Ognisku Misyjnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. – Zapraszamy wszystkich diecezjan, kapłanów, siostry zakonne i wszystkich tych, którym na sercu leży los pracy misyjnej – dodaje ksiądz Łukasz Zygmunt.
Przypomnijmy, że decyzją papieża Franciszka październik w całym Kościele jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.
![[FOTO] Rowerowi pielgrzymi na trasie. Mszę Świętą w Chmielniku odprawił biskup Andrzej Kaleta](/media/k2/items/cache/0989f1d9cc4d4b543f745d3fe01c2d19_L.jpg)

![[FOTO] Rowerami na Jasną Górę](/media/k2/items/cache/b6f9a3fcac79cf9ae22e9f09cf2f2f73_L.jpg)





