Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

W piątek rusza pielgrzymka rowerowa. Uruchomiono skrzynkę intencji

wtorek, 18 sierpnia 2020 09:36 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 21 sierpnia rozpocznie się Rowerowa Pielgrzymka Diecezji. W tym roku ze względu na pandemię potrwa jeden dzień, a jej liczba uczestników będzie mniejsza. Wyprawę zakończy Msza Święta na Jasnej Górze.

Rowerowi pielgrzymi wyruszą na trasę już po raz ósmy. Jak mówi ks. Tomasz Biskup, dyrektor pielgrzymki będzie ona miała charakter symboliczny. – Odbędzie się 21 sierpnia, a rozpocznie ją modlitwa w Wiślicy. Pierwszy i ostatni etap przejedziemy rowerami, a pozostałą część samochodami – informuje.

W pielgrzymce weźmie udział około pięćdziesięciu osób – przedstawicieli pątników, którzy nie mogą pojechać na Jasną Górę. Uruchomiona została specjalna skrzynka intencji, za które uczestnicy modlitewnej wędrówki pomodlą się podczas Mszy Świętej kończącej wyprawę. Początek Eucharystii o godzinie 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu.

Intencje możemy zgłaszać tutaj:

SKRZYNKA INTENCJI

W tym roku pątnicy wyruszą pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. – Będziemy zatrzymywać się w niektórych kościołach, żeby się wspólnie pomodlić i wysłuchamy konferencji nawiązującej do naszego hasła. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania i pielgrzymowania na rowerach w małych grupkach, tak abyśmy mogli spotkać się na Jasnej Górze – dodaje ks. Tomasz Biskup.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO