Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W hospicjum rusza Grupa Wsparcia dla osób w żałobie

środa, 24 listopada 2021 18:17 / Autor: Michał Łosiak
W hospicjum rusza Grupa Wsparcia dla osób w żałobie
W hospicjum rusza Grupa Wsparcia dla osób w żałobie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już niebawem przy Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach rozpocznie swoją działalność Grupa Wsparcia dla osób w żałobie. Pierwsze spotkanie już w środę, 1 grudnia.

Prowadzącą będzie Aneta-Borucka Iwańska, psycholog paliatywny z kieleckiego hospicjum. Obecnie trwają przygotowania do utworzenia pierwszej, dziesięcioosobowej grupy. Jeśli chętnych będzie więcej, wówczas organizatorzy zapewniają o powstaniu kolejnych.

– Chcieliśmy dotrzeć z tą informacją do jak najszerszej grupy potencjalnych uczestników. Żałoba to zawsze jest cena miłości i płaci ją każdy z nas. Szczególnie okres jesienno-zimowy jest trudnym czasem dla takich osób – tłumaczy prowadząca spotkania.

Zajęcia mają mieć charakter otwarto-zamknięty.

– Na pierwsze trzy spotkania potencjalni uczestnicy mogą przyjść, zobaczyć jak to będzie wyglądać i czy to jest miejsce, gdzie będą się dobrze czuli. Chodzi o oswojenie lęku przed rozmową o żałobie i przekonanie się, czy wspólne doświadczanie emocji to coś dla danej osoby dobre, bo każdy z nas jest ekspertem od siebie. Kolejne siedem spotkań będzie zamknięte. Każde z nich ma ściśle określony temat – wyjaśnia Aneta Borucka-Iwańska.

Do grupy może zgłosić się każdy, kto stracił kogoś bliskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest potwierdzenie swojego udziału u prowadzącej grupę pod numerem telefonu 662 088 844. Początek pierwszego spotkania o godzinie 17.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO