Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż zjednoczy pielgrzymów z trzech diecezji

czwartek, 19 września 2019 11:04 / Autor: Beata Kwieczko

Przed nami 20. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, który odbędzie się w sobotę, 28 września. To wydarzenie, które mocno wpisało sie w historię i tradycję diecezji kieleckiej, jak i całego regionu. W tym roku na Święty Krzyż będzie prowadziło dwanaście tras o różnym stopniu trudności. Hasłem tegorocznego rajdu będą słowa: "Krzyż Twój to moja Arka".

- Hasło jest owocem modlitwy i pomysłów pod natchnieniem Ducha Świętego wspólnoty Dobrego Słowa i Eucharystii. Słowa te nawiązują też do wypowiedzi Ojców Kościoła. Tak jak Arka Noego ratowała z potopu, tak też krzyż, czyli Misterium Chrystusa ratuje nas z potopu grzechu, zła i cierpienia. Krzyż wyzwala nas i ocala, dlatego w tym kontekście będziemy pielgrzymować do najstarszego Sanktuarium Polskiego na Święty Krzyż. Rajd zakończy się o godzinie 15 mszą świętą, podczas której będziemy się modlić za cały Kościół i w intencji środowisk, z których się wywodzimy - powiedział ks. Jacek Kopeć, koordynator diecezjalnego Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Tego samego dnia z Kielc wyruszy również Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż, której będzie przewodniczył biskup Marian Florczyk.

W audycji wzięli udział także Kamila Zabielska-Niedbała, komandor Rajdu i Łukasz Zarzycki, rzecznik prasowy Rajdu.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO