Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO + FOTO] Pielgrzymi na Jasnej Górze. Jeszcze dziś uroczysta Msza Święta

wtorek, 13 sierpnia 2019 11:27 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Michał Łosiak

To najważniejsza chwila dla pątników – 38. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie nasi diecezjanie wezmą udział w Mszy Świętej przed szczytem jasnogórskim o godzinie 19.30.

Pielgrzymi nocowali dziś w Mstowie, skąd od samego rana podążali w stronę Częstochowy. Na ich trasie znalazło się Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce. – Od ubiegłego roku przeżywamy tu specjalne nabożeństwo pokutne. Stąd widzimy już wieżę jasnogórską. Modlimy się o przebaczenie grzechów naszych, całej diecezji, całego Kościoła kieleckiego prosząc, żeby Pan Bóg przyjął nas u Matki Bożej czystych i takich, jakby sobie wymarzył – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura, ojciec duchowny pielgrzymki.

O godzinie 13.30 rozpoczął się najważniejszy i najbardziej wyczekiwany przez pątników moment. Poszczególne grupy biorące udział w pielgrzymce zaczęły swoje uroczyste wejście na Jasną Górę. – Przychodzimy do Matki Bożej, żeby jej powierzyć to, czym żyjemy – dodaje ks. Grzegorz Stachura.

Jeszcze dziś o godzinie 19.30 przed szczytem jasnogórskim zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie pielgrzymki. Swoje słowo do wiernych skieruje biskup kielecki Jan Piotrowski.

Pielgrzymi dotarli do celu, często mimo zmęczenia, urazów i zmiennej pogody, która dała im się we znaki, szczególnie ostatniej nocy. – Ogromne i wspaniałe emocje. Teraz dopiero do nas dochodzi, ile przeszliśmy w trakcie tego tygodnia – mówi Marysia z grupy biało-fioletowej. – Czujemy zarówno radość, jak i smutek. Radość, że doszliśmy, a smutek, że to już koniec. Moglibyśmy jeszcze iść te kilka dni – dodaje Emilia z Szydłowa.

Ostatni etap pielgrzymki podsumujemy o godzinie 19.45 w kolejnym odcinku Magazynu Pielgrzyma na antenie Radia eM Kielce.

(zdjęcia: Agnieszka Makarewicz, Tomasz Dziadoń)

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO