Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO + GALERIA] Pielgrzymka już blisko Kielc. Dziś pątnicy wejdą do miasta

środa, 07 sierpnia 2019 19:45 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

38. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła wczoraj do Morawicy i Dębskiej Woli, tam pątnicy odpoczywali po wyczerpującym etapie wędrówki. Pielgrzymi są bardzo blisko Kielc, dziś zaplanowano wejście do naszego miasta.

W tej części pielgrzymki jest ona podzielona na dwie kolumny: jedna wyszła w środę rano z Chmielnika, a druga z Pińczowa. Jej uczestnicy przeszli prawie 30 kilometrów. – To jest taki moment, kiedy jesteśmy najbardziej rozproszeni, bo cała pielgrzymka śpi w kilku miejscowościach. Kolumna, która wędrowała z Chmielnika miała Eucharystię i obiad w Lisowie. Kolumna pińczowska zaczęła pielgrzymowanie od Mszy Świętej na Rynku. Udało nam się szczęśliwie dotrzeć do celu i liczymy na to, że w Kielcach zostaniemy serdecznie przywitani – mówi Mateusz Żelazny, rzecznik prasowy pielgrzymki.

Środowa trasa:

TrasaDzienDrugi

Tym razem pielgrzymi prowdzili na trasie rozważania dotyczące radości i pokoju. – Jeżeli nie mamy ich w sercu  to wtedy wszystko się szarpie i układa w zły sposób. Co więcej, jeżeli mamy rozeznawać wydarzenia naszego życia, czy one pochodzą od Pana Boga, czy od Jego przeciwnika, to wyznacznikiem są tutaj radość i pokój – tłumaczy ojciec duchowny ks. Grzegorz Stachura.

Środa to również kolejne zmaganie ze zmęczeniem i wieloma kilometrami do przejścia. Pielgrzymi, świadomi tego, że przed nimi jeszcze bardzo daleka droga, są jednak zmotywowani, żeby iść dalej. – Jeśli się idzie kolejny raz, to nie trzeba wielkiej motywacji, ponieważ to wciąga. Siły dodaje mi również to, że idę z córką. Powtarzam sobie, że jeśli ona daje radę to i ja muszę – mówi Monika z grupy biało-zielonej. Czwarty raz idzie z pielgrzymką Alicja, również z grupy biało-zielonej. – Dla mnie największą motywacją są przyjaciele z grupy i to, że mam za co Panu Bogu dziękować – dodaje.

morawica

Czwartek będzie wyjątkowym dniem, ponieważ pątnicy dotrą do Kielc. O godzinie 14.30 zostaną powitani na Kawetczyźnie, zaś godzinę później w kieleckiej katedrze odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, która w całości będzie transmitowana w Radiu eM Kielce. Również w Radiu eM Kielce o godzinie 19.45 kolejny odcinek Magazynu Pielgrzyma.

(zdjęcia: Agnieszka Makarewicz i Tomasz Dziadoń)

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO