Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO + FOTO] Pielgrzymi już w Mstowie. Jasna Góra blisko

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 19:37 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Michał Łosiak

39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończyła w poniedziałek przedostatni etap swojej wędrówki. Pielgrzymi dotarli do Mstowa, gdzie tradycyjnie odpoczywają przed końcowym odcinkiem drogi prowadzącym do jasnogórskiego sanktuarium.

Po porannej Mszy Świętej w Koniecpolu pątnicy wyruszyli w kierunku Olbrachcic, aby przez Knieje, Pniaki Mokrzeskie i Mokrzesz dojść do miejsca docelowego poniedziałkowej trasy. W drodze słuchali konferencji i odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałkowa trasa:

Mstow

Pielgrzymi jak zwykle prowadzili rozważania dotyczące owoców Ducha Świętego i sakramentów. Tym razem zastanawiali się nad skromnością i czystością oraz sakramentem małżeństwa i kapłaństwa. Ich dzisiejszymi patronami byli św. Joanna Beretta Mola i jej mąż Piotr. – Genialna kobieta, która była lekarzem i patrząc na życie szła za Chrystusem. Była członkiem Akcji Katolickiej we Włoszech. Jako świadomy lekarz, gdy była w ciąży z trzecim dzieckiem wiedziała, że musi wybrać: albo ona, albo dziecko. Ostatecznie urodziła dziecko, ale sama zmarła – tłumaczył ks. Grzegorz Stachura, ojciec duchowny pielgrzymki. Z pielgrzymami, od samego początku drogi jest pasterz naszej diecezji, biskup Jan Piotrowski, który również przemierza kolejne kilometry, żeby dotrzeć do jasnogórskiego sanktuarium.

PielMst

Choć to już przedostatni etap, wśród pielgrzymów nie słychać narzekania. – Idzie nam się bardzo dobre, a ludzie po drodze są niezwykle życzliwi. Robi nam się jednak smutno i przykro, że pielgrzymka już się kończy – mówi Emilia Marszałek, która już 17 raz idzie na Jasną Górę.

A już jutro najważniejszy etap pielgrzymki, który zakończy wejście na Jasną Górę i uroczysta Msza Święta na Wałach Jasnogórskich o godzinie 19.30.

(Zdjięcia: Agnieszka Makarewicz i Tomasz Dziadoń)

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO