Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Diecezjalny Dzień Młodych w kieleckiej katedrze

sobota, 04 kwietnia 2020 19:28 / Autor: Michał Łosiak

W Wigilię Niedzieli Palmowej biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w kieleckiej katedrze z okazji Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Podczas Eucharystii pobłogosławiono m.in. palmy.

Msza Święta została odprawiona z formularza Niedzieli Palmowej. – Rozpoczynamy 35. Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Świety Jan Paweł II mówił o młodzieży jako znaku, który gromadzi się pod krzyżem Chrystusa. W tych dniach niepewności znów chcemy spojrzeć na Tego, który wszystko może – mówił ksiądz Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Homilię wygłosił biskup Jan Piotrowski. – W warunkach pandemii, jakich nie pamiętają obecne pokolenia, pragniemy w wymiarze diecezjalnym przeżywać kolejny Diecezjalny Dzień Młodych. W poprzednich latach, w Wigilię Niedzieli Palmowej, gromadził nas on w różnych parafiach kieleckich, aby dawać świadectwo waszej młodzieńczej wiary i aby iść z pełnym entuzjazmu radosnym śpiewem „Hosanna” – zwrócił się do młodych biskup kielecki.

Pasterz naszej diecezji zwrócił także uwagę na to, że dla młodego pokolenia bardzo ważna jest przyszłość i realizacja swoich planów oraz to, jak wielką rolę odgrywają we współczesnym świecie media. – W tej chwili korzystamy z diecezjalnego Radia eM, aby tworzyć wspólnotę wiary, aby modlić się razem. Tego wieczoru dla nas wszystkich wybrzmiało Słowo Boże, które pozwala nam pielgrzymować drogami historii Zbawienia. Boże Słowo zawsze i wszędzie niesie sporo nadziei i zasadniczą prawdę, że Bóg jest miłością – tłumaczył biskup Jan Piotrowski.

W homilii biskup kielecki przestrzegał przed podążaniem za złudnymi obietnicami świata. – Uwodzi nas postępem technicznym i nowoczesnością, absurdalną wolnością bez prawdy i miłości. Jeśli nie chcemy zatonąć na oceanie współczesnego świata to z wiarą trzeba nam patrzeć na rozpostarte ramiona Chrystusa.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO