Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

VI Światowy Dzień Ubogich w diecezji kieleckiej

niedziela, 13 listopada 2022 13:39 / Autor: Łukasz Czerwiak
VI Światowy Dzień Ubogich w diecezji kieleckiej
VI Światowy Dzień Ubogich w diecezji kieleckiej
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Jak co roku, w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Chrystusa Króla, w całym Kościele jest obchodzony Światowy Dzień Ubogich. 13 listopada, w bazylice katedralnej w intencji ubogich modlił się biskup Andrzej Kaleta.

Sześć lat temu z inicjatywy papieża Franciszka został ogłoszony Światowy Dzień Ubogich. W tegorocznym orędziu na ten dzień Ojciec Święty zwrócił uwagę na cierpiących z powodu wojny. 

Przeczytaj słowa papieża.

Podczas niedzielnej Mszy Świętej biskup Andrzej Kaleta, ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej oraz kapłani z parafii katedralnej modlili się w intencji ubogich członków Kościoła.

– Ubóstwo Chrystusa ubogaca nas. Jeśli On dla nas stał się ubogim, to nasze życie jest oświecone i przemienione. Nabywa ono wartość, której świat nie zna i nie może nam dać. Bogactwem Jezusa jest Jego miłość, która nie zamyka się na nikogo i wychodzi na spotkanie szczególnie tym, którzy usunięci są na margines społeczny. Z miłości stał się Chlebem Życia, aby nikomu nie zabrakło tego, co konieczne – mówił ks. Krzysztof Banasik.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO