Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Uczennica z Miechowa laureatką Konkursu Wiedzy Biblijnej

wtorek, 18 czerwca 2024 11:19 / Autor: Michał Łosiak
Uczennica z Miechowa laureatką Konkursu Wiedzy Biblijnej
Uczennica z Miechowa laureatką Konkursu Wiedzy Biblijnej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Gabriela Kłosińska z Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie została laureatką 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Finał wydarzenia odbył sięw Niepokalanowie pod hasłem „Poczuj radość Ewangelii” .

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. Nim finaliści dotarli do Niepokalanowa, przeszli przez dwa etapy – szkolny i diecezjalny. Tak było również w przypadku Gabrieli, która ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji.

– Moje przygotowania polegały przede wszystkim na czytaniu i analizowaniu tekstów biblijnych. Po etapie pisemnym myślałam, że nie poszło mi zbyt dobrze. Udało się jednak dostać do pierwszej siódemki. Ostateczny wynik bardzo mnie ucieszył. Wszystko dzięki ogromnemu wsparciu Ducha Świętego – mówi Radiu eM Kielce Gabriela Kłosińska i dodaje, że to Słowu Bożemu zawdzięcza zmianę w swoim życiu.

– Od dziecka znane mi były teksty biblijne. Później jednak została agnostykiem. Ostatecznie, dzięki Słowu Bożemu z powrotem wróciłam na drogę wiary. Takie konkursy to okazja do lepszego poznawania Pisma Świętego. Gorąco zachęcam do lektury Biblii i życia Słowem Bożym na co dzień – podkreśla.

Jak dodaje ks. Michał Kościański, wikariusz parafii Grobu Bożego w Miechowie i katecheta w miechowskim liceum, młodzi ludzie w trakcie konkursu mieli również okazję uczestnictwa w warsztatach biblijnych, nabożeństwach i wysłuchania świadectw.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO