KOŚCIÓŁ
Uczennica „Śniadka” laureatką Olimpiady Teologii Katolickiej
Patrycja Kopacz, uczennica II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, została laureatką XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Ogólnopolski finał pod hasłem „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”, odbył się w Pelplinie.
Olimpiada składała się z trzech etapów – szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego, w którym wzięli udział najlepsi uczestnicy z całego kraju.
– Konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy teologicznej, zbliżenie do Pana Boga, wzrost w wierze i poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania dotyczący sensu wiary i życia – tłumaczy ks. Jacek Malewski, katecheta w kieleckim „Śniadku”.
Podczas finału naszą diecezję reprezentowały trzy osoby. Jedną z nich była Patrycja Kopacz, która została tegoroczną laureatką.
– Było to niesamowite przeżycie i doświadczenie. Jestem niezwykle szczęśliwa, bo znalezienie się w gronie finalistów było dla mnie wielkim sukcesem, a co dopiero zostanie laureatką. Samo przygotowanie się do olimpiady było pasjonujące, ponieważ dowiedziałam się o wielu rzeczach, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Bardzo pomógł mi również ks. Jacek Malewski, który mnie przygotował do konkursu – mówi Radiu eM Kielce Patrycja Kopacz.


![[FOTO] Poznaliśmy stypendystów Funduszu im. biskupa Czesława Kaczmarka](/media/k2/items/cache/0f05eac1330e4421f0b51c42af79f2e0_XS.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski: Świętość ma wiele imion](/media/k2/items/cache/b97c926c443e277e24394af439f64b1b_XS.jpg)


