Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trzeci dzień rowerowej pielgrzymki. Częstochowa coraz bliżej

piątek, 19 sierpnia 2022 09:37 / Autor: Wojciech Dudkowski
Trzeci dzień rowerowej pielgrzymki. Częstochowa coraz bliżej
fot. Żaneta Stanek
Trzeci dzień rowerowej pielgrzymki. Częstochowa coraz bliżej
fot. Żaneta Stanek
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Trzeciego dnia Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej pątnicy rozdzielą się na dwie kolumny – jedna z nich dojedzie do Lelowa, a druga do Drochlina. Zanim to nastąpi, wszyscy rowerzyści odwiedzą Węgleszyn, Dzierzgów, Drużykową i Kuczków.

Peleton wyjechał rano z Mnichowa. Wczoraj pielgrzymi byli w Chrobrzu, Michałowie, Mierzwinie i Jasionnej. Jak mówi rzeczniczka pielgrzymki Aneta Winiarska, dzisiejszy przejazd może być najbardziej męczący ze względu na warunki pogodowe.

–Trzydzieści dwa stopnie to przy tej formie podróżowania nie są najlepsze okoliczności. Ale jesteśmy przygotowani i mamy zabezpieczenie medyczne. Mamy nadzieję, że wszystko będzie w porządku – zaznacza.

W pielgrzymce bierze udział wiele osób, które wyruszyły na szlak nie po raz pierwszy.

- Zdecydowałem się jechać już po raz trzeci ze względu na dobrą atmosferę z poprzednich lat, namówili mnie także przyjaciele i znajomi. Kondycyjnie czuję się dobrze, prowadzę sportowy tryb życia – mówi nam Michał z grupy pomarańczowej.

Uczestnicy na całej trasie mają zapewnione wsparcie serwisowe, a w razie potrzeby rowery zastępcze. Duży bagaż transportowany jest samochodami na miejsca postojowe. Rano na pielgrzymów czeka także kawa lub herbata.

Na Jasną Górę rowerzyści dotrą już jutro (sobota 20 sierpnia) około 16:30. Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie Eucharystia o godzinie 18:30, sprawowana przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO