Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trwają zapisy ministrantów na kurs lektorów

poniedziałek, 07 czerwca 2021 10:03 / Autor: Wojciech Dudkowski
Trwają zapisy ministrantów na kurs lektorów
Trwają zapisy ministrantów na kurs lektorów
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Trwają zapisy na kurs lektorów dla ministrantów z diecezji kieleckiej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się on na platformie e-learningowej, ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną.

- To nowa norma, jeżeli chodzi o przeprowadzanie kursów w naszej diecezji. Planujemy, aby kurs trwał dwa tygodnie i zakończył się małym egzaminem. Ministranci dowiedzą się,  kim jest lektor i co to znaczy być nim - mówi ks. Mariusz Kałka, Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na kurs zapisać się można do środy, 9 czerwca, przez stronę internetową ministrantów diecezji kieleckiej. Są już pierwsi chętni:

- Zdecydowałem się na kurs lektora ponieważ chcę być coraz wyżej w mojej służbie Panu Bogu. Dzięki temu kursowi będę mógł czytać czytania podczas Mszy Świętych i jeszcze lepiej poznam Pismo Święte. Dodatkowo za ukończenie kursu dostanę krzyż który będę nosił z dumą. Będzie on pokazywał innym ze jestem coraz bardziej doświadczonym ministrantem - mówi Kacper Jama, z parafii świętego Józefa w Zagnańsku.

W kursie mogą uczestniczyć ministranci, którzy są uczniami od V klasy Szkoły Podstawowej i starsi. Na zakończenie odbędzie się uroczyste błogosławieństwo i nałożenie krzyży.

W poprzedniej edycji kursu wzięło udział 211 osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO