Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Tłumy widzów w kieleckim kinie, olbrzymie zainteresowanie filmem „Powołany 2”

środa, 06 marca 2024 19:18 / Autor: Michał Kita
Tłumy widzów w kieleckim kinie, olbrzymie zainteresowanie filmem „Powołany 2”
Tłumy widzów w kieleckim kinie, olbrzymie zainteresowanie filmem „Powołany 2”
Michał Kita
Michał Kita

Autentyczne ludzkie historie przedstawiające drogę od upadku do poznania Boga. Tak w skrócie można opisać fabułę filmu „Powołany 2”. W kieleckim kinie Moskwa w środowy wieczór (6 marca) odbył się pokaz wyjątkowego obrazu w reżyserii Jana Sobierajskiego. Organizatorem wydarzenia był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

W seansie wziął udział biskup kielecki Jan Piotrowski, hierarcha zaznaczył, że film, który cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, pozwala spojrzeć inaczej na życie każdego z nas.

- W codziennym życiu o powołaniu mówimy m.in. w kontekście pewnych zawodów, wiąże się to ze szczególną obowiązkowością, wyzwaniami, wiernością i tym, co dziś modnie nazywamy empatią, a ogólnie ludzką i chrześcijańską miłością. Nikt z nas nie jest samotną wyspą, życie dokonuje się w pewnych relacjach. Dlatego to ważne, aby umieć odczytać swoje własne powołanie, być temu wiernym i mieć z tego autentyczną radość – podkreśla.

Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserem filmu „Powołany 2”, Janem Sobierajskim, który wyjaśniał, że obraz, poza warstwą fabularną, zawiera także warstwę dokumentalną.

- W tej drugiej oglądamy cztery niesamowite, ale prawdziwe historie osób, które dotknęły dna. Jednak dzięki spotkaniu żywego Boga powstały z kolan w tak inspirujący sposób, że stały się wzorem do naśladowania dla innych. Film opowiada o indywidualnym powołaniu każdego z nas. Każdy z nas ma swoje miejsce na świecie, ten obraz pomaga odnaleźć to miejsce, w którym powinniśmy się znaleźć. Wiemy przecież, że odnalezienie swojego powołania jest kluczem do szczęścia, a wszyscy chcielibyśmy żyć jako szczęśliwi ludzie - ocenia.

Z mieszkańcami Kielc spotkał się również Bartłomiej Krakowiak, jeden z bohaterów dokumentalnej części filmu, który na ekranie prezentuje swoje świadectwo tego, w jaki sposób Bóg odmienił jego życie. - Udział w produkcji był  dla mnie dużym wyróżnieniem oraz poczuciem, że Bóg wydostał mnie z bardzo złego miejsca, głębokiej otchłani i postawił w miejscu, w którym nigdy nie spodziewałem się, że będę. A moją historię, która miała skończyć się tragicznie, Bóg wykorzystał do tego, aby umacniać innych ludzi. To dla mnie powód do wzruszenia – opisuje.

W środowy wieczór  na seans wybrała się wraz z koleżankami pani Angelika.

- W tym filmie urzekają nas przede wszystkim ludzkie historie i zwroty akcji, przy których człowiek czasem traci nadzieję. Tymczasem los pokazuje, że nie zawsze warto ją tracić, ponieważ nasze życie może odwrócić się w taki sposób, iż nie spodziewamy się, iż nasza historia może zakończyć się w pozytywny sposób - podkreśla.

Pomysłodawcą środowej kieleckiej premiery filmu „Powołany 2” był ksiądz Jacek Walewski, wikariusz diecezji katedralnej w Kielcach i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. Duchowny zaznacza, że filmy ewangelizacyjne są wielką szansą na to, aby dotrzeć do różnych grup wiernych oraz tych, którzy poszukują swojej relacji z Panem Bogiem. - To był główny powód organizacji tego spotkania, tym bardziej że takich filmów ideowych, ewangelizacyjnych w Polsce powstaje bardzo niewiele - dodaje.

„Powołany 2” to kontynuacja internetowej produkcji „Powołany”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem w internecie. Tylko na platformie youtube film obejrzało ponad 4 mln widzów. W drugiej odsłonie produkcji na ekranie prezentuje się plejada uznanych polskich aktorów to m.in. Henryk Gołębiewski, Marcin Kwaśny i Wiktora Gąsiewska.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO