Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - odpust w Pacanowie i na Świętym Krzyżu

wtorek, 14 września 2021 09:44 / Autor: Wojciech Dudkowski
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - odpust w Pacanowie i na Świętym Krzyżu
fot. diecezja.kielce.pl
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - odpust w Pacanowie i na Świętym Krzyżu
fot. diecezja.kielce.pl
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Dziś (14 września) obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, świętowane na pamiątkę odnalezienia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W naszym regionie to także dzień odpustu w Sanktuarium na Świętym Krzyżu oraz w Sanktuarium Pana Jezusa Kochanowskiego w Pacanowie.

- Pewien ksiądz, który zdecydował się przyjechać do Pacanowa z pielgrzymką dzieci pierwszokomunijnych powiedział, że ludzie zazwyczaj, kiedy przychodzi ich czas konania, wołają kogoś bliskiego. A on kilka razy słyszał, jak wołały Pana Jezusa Konającego z Pacanowa. Nigdy tam nie był, a kiedyś przejeżdżał obok, więc skręcił. Wszedł tam i pomodlił się. Teraz ilekroć przejeżdża obok Pacanowa, stara się wstąpić, bo czuje, że wysłuchuje mnie tam Pan Jezus Konający – opowiedział w rozmowie z Radiem eM ksiądz Leszek Domagała, kustosz Sanktuarium w Pacanowie

- Wiele ludzi tu przyjeżdża, modli się i otrzymuje dużo łask. Mamy wiele wpisów w księgach pamiątkowych. Ludzie też telefonicznie proszą mnie o modlitwę przed Panem Jezusem Konającym. Wiele pielgrzymek do Kalwarii czy Lichenia też zatrzymuje się u nas na pierwszy postój – dodaje ks. Leszek Domagała.

W Pacanowie odpustowe Msze Święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00. Po Eucharystii w samo południe odbędzie się procesja z wieńcami dożynkowymi wokół kościoła.

Na Świętym Krzyżu natomiast msze święte w bazylice o 8:00, 10:00, 15:00 i 17:00. W południe natomiast sumę przy ołtarzu polowym odprawi Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. W tym dniu odbędzie się także poświęcenie tablicy Poległych Kapelanów Wojskowych, poświęcenie krzyża przy Kopcu Adama Czartoryskiego, a także nocne czuwanie Wspólnot Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO