Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Świat pszczół, czyli piknik pszczelarski w Centrum Duszpasterskim

niedziela, 19 września 2021 14:25 / Autor: Adrianna Linertowicz
Świat pszczół, czyli piknik pszczelarski w Centrum Duszpasterskim
Świat pszczół, czyli piknik pszczelarski w Centrum Duszpasterskim
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pokaz pszczelarski, konkursy, warsztaty, budowanie pszczelich domków i słodki poczęstunek. Wszystko to podczas niedzielnego pikniku pszczelarskiego, organizowanego w ramach Caritas Laudato si.

„Troska jest Boska” to hasło parafii, które mają na uwadze dobro Ziemi. W ramach Caritas Laudato si powstają ekologiczne projekty lokalne w Polsce, których celem jest dokładanie swojej cegiełki w dbaniu o środowisko. Jednym z nich był piknik pszczelarski, który odbył się w niedzielę, 19 września, w kieleckim Centrum Duszpasterskim przy ulicy Wesołej 54.

- Bardzo fajna inicjatywa, można się dowiedzieć wielu rzeczy o otaczającym nas świecie i przyrodzie, spróbować naturalnego miodu. To super atrakcja dla dzieci i rodziców – mówi pan Tomasz.

- Jest bardzo ciekawie, dzieci mogą się realizować podczas interesujących warsztatów, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – powiedziała pani Maria.

Każdy mógł liczyć na słodki, miodowy poczęstunek. W ramach wydarzenia odbyły się także ciekawe warsztaty, pszczelarskie opowieści i konkursy z nagrodami. Zainteresowanych nie brakowało.

- Nasz piknik jest częścią składową naszego projektu Laudato si, który realizujemy już od wiosny. Dzisiejszy piknik jest takim akcentem kończącym sezon – mówi Aneta Winiarska-Syska, jedna z organizatorek wydarzenia.

- Poza pokazem pszczół, odbywają się konkursy organizowane przez animatorki, wybieramy też imię dla jeża  z Wesołej 54. O imieniu zadecydują dzieciaki. Nasz jeż jest mało medialny, ale jak ma się szczęście, to można go spotkać i wiemy, że gdzieś tutaj jest – dodaje Anna Pałys, druga organizatorka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO