Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[SONDA] Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? Odpowiadają pątnicy

czwartek, 20 lipca 2023 10:20 / Autor: Łukasz Czerwiak
[SONDA] Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? Odpowiadają pątnicy
[SONDA] Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? Odpowiadają pątnicy
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wielkimi krokami zbliża się 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dla wszystkich tych, którzy wahają się wyruszyć na pątniczy szlak przypominamy, jak było w przed rokiem.

„Bracia i siostry”, ponieważ tak do siebie zwracają się pielgrzymi, podkreślali, że do Matki Maryi szli w rodzinnej atmosferze. Dla wielu było to niesamowite doświadczenie wiary.

– Na pielgrzymce było cudownie. Moja dusza zaznała w końcu tego czego pragnęła, czyli wiary w to, że może być dobrze. Mimo tego, że fizycznie nie było najłatwiej to tak mentalnie odnalazłam się wśród ludzi, którzy tak samo jak ja wierzą w to, że to dobro jest wśród nas i jest nim Bóg – mówiła Julia. 

– Każda pielgrzymka jest inna i wnosi coś nowego. Nowi ludzie, nowe sytuacje, Słowo Boże ciągle żywe, które jest głoszone tutaj każdego roku dotyka nas już w inne miejsca naszego życia, bo inni idziemy – zauważył ksiądz Piotr Białek. 

– Byłem na pielgrzymce po raz pierwszy, więc do tej pory znałem ją tylko z opowieści. Ze swojej perspektywy mogę każdemu polecić taką formę wyznawania wiary. Dopóki sam nie poszedłem to nie miałem najmilejszego pojęcia, że może być tak fajnie. Spotkałem fantastycznych i pomocnych ludzi – mówił Marcin Długosz, dziennikarz TVP Sport.

Posłuchaj całej sondy:

Przypominamy także fotorelacje z 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tak to wyglądało „naszym okiem”: galeria1, galeria2, galeria3.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO