Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Setki młodych będą szukać głębi wiary. Możesz dołączyć

czwartek, 13 kwietnia 2023 11:47 / Autor: Łukasz Czerwiak
Setki młodych będą szukać głębi wiary. Możesz dołączyć
Setki młodych będą szukać głębi wiary. Możesz dołączyć
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia, odbędzie się spotkanie formacyjno-ewangelizacyjne pod hasłem „Studnia Marzeń”. Na spotkanie zapisały się już setki młodych osób.

Hasło wydarzenia nawiązuje do spotkania Jezusa z Samarytanką, która odkrywa, że On jest Mesjaszem.

– Na kanwie tej biblijnej sceny chcemy zrobić młodym przestrzeń do spotkania z Chrystusem. Ważne, aby spotkali się ze sobą i zobaczyli, że jest duża grupa ludzi, którzy szukają Boga. Nasze zaproszenie kierujemy głównie do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, ale zapraszamy też starszych – informuje ksiądz Marcin Boryń, duszpasterz młodzieży diecezji kieleckiej.

Po krótkim wstępie młodzi odpowiedzą na pytanie: Czego w życiu szukasz?, po czym porównają swoje odpowiedzi w grupach. Następnie usłyszą świadectwo oraz wysłuchają konferencji.

– Swoim doświadczaniem Boga podzieli się młodzieniec działający w intrenecie, czyli Mikołaj Grzanka. Zaprosiliśmy także księdza Sebastiana Picura, który znany jest ze swojej działalności na YouTube. Na koniec planujemy adorację, którą poprowadzi oczywiście niezastąpiony zespół To On – dodaje nasz rozmówca.

Początek spotkania o godzinie 11 w hali Szkoły Katolickiej im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Koszt uczestnictwa to 10 zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO