Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rusza festiwal organowy

niedziela, 03 września 2023 15:24 / Autor: Michał Łosiak
Rusza festiwal organowy
Rusza festiwal organowy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę, 3 września, rozpocznie się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w katedrze kieleckiej. Wydarzenie honorowym patronatem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Pierwszego dnia przed publicznością wystąpi prof. Ennio Cominetti, włoski organista. Koncertując na najbardziej prestiżowych festiwalach organowych, wykonał prawie trzy tysiące koncertów w najważniejszych katedrach i salach koncertowych Europy, a także w Azji, Afryce, USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. W drugiej części koncertu zaprezentuje się altowiolista Maciej Jaroń, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marcina Baranowskiego. Na klawesynie towarzyszyć mu będzie Katarzyna Sroka.

Z kolei 10 września publiczność usłyszy Ewą Polską. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno w kraju jak i zagranicą. Koncertowała na wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach muzyki organowej m.in. w Czechach, Niemczech, Słowacji, Francji. Razem z nią wystąpi oboista Grzegorz Kustra.

Tydzień później na organach zagra prof. Marek Stefański. Koncertował w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej, Izraelu i Korei Południowej. Towarzyszyć mu będzie baryton Mariusz Bednarz.

24 września podczas koncertu usłyszymy prof. Jana Bartłomieja Bokszczanina. Artysta koncertuje w większości krajów Europy, w Rosji, Azji oraz w USA. Towarzyszyć mu będzie trębacz Zbigniew Pasieka.

W finałowym koncercie festiwalu wystąpi hiszpański organista, prof. Jesús Sampedro Márquez. Jego międzynarodowa działalność artystyczna jest bardzo bogata, koncertuje jako organista solista w całej Europie. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO