Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Różaniec - modlitwa za rodziny i kapłanów

wtorek, 02 października 2018 13:13 / Autor: Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. - W październiku Kościół katolicki szczególnie zaprasza do modlitwy różańcowej. Jest to modlitwa na wskroś ewangeliczna, która odsyła nas do rozważania wielu wydarzeń z życia Matki Bożej i Pana Jezusa - mówił w Radiu eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski.

Ks. biskup Jan Piotrowski szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. - Modlitwa różańcowa odmawiana za kapłanów, jak i modlitwa na różańcu samych księży tworzy dobry duchowy klimat. Dziś tej modlitwy różańcowej za kapłanów bardzo nam potrzeba. Jako kapłani miejmy więc odwagę prosić wiernych o modlitwę za siebie. Otrzymujemy wtedy wielki dar. Wszystkim ludziom dobrej woli za tą modlitwę różańcową serdecznie dziękuję - mówi ks. biskup.

- W diecezji kieleckiej rozwijają się także Róże Żywego Różańca. Jest to stowarzyszenie największe w Polsce. Gromadzi ponad dwa miliony ludzi. Róże Żywego Różańca są w każdej diecezji, a nawet parafii. Spotkania są okazją do pogłębionej katechezy. Modlitwa różańcowa zawsze bowiem do czegoś zmierza. Mamy na przykład papieskie intencje misyjne, potrzeby diecezji, rodziny, sąsiadów, a nawet polityki, która ma służyć dobru wspólnemu. Ostatnio usłyszałem świadectwo, że kiedy małżonkowie zaczęli się modlić na różańcu tak wiele się w ich rodzinie zmieniło. Przez tę modlitwę możemy więc wyprosić wiele łask - zaznacza ks. biskup.

- Modlitwę różańcową możemy odmawiać gdziekolwiek jesteśmy: w domu, autobusie, przy różnych czynnościach. Jest to modlitwa dla wszystkich, na każdą okazję i w każdym miejscu. Zachęcam więc do jej odmawiania szczególnie w intencji rodzin i kapłanów - podkreśla ks. biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej rozmowy z ks. biskupem Janem Piotrowskim:

 

Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza do udziału w Jubileuszowej X Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, która odbędzie się w sobotę, 6 października 2018 r.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

  9.00 - Przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych(Każdy uczestnik otrzyma pamiątkę spotkania i słodką bułkę)

  9.30 - Zawiązanie wspólnoty, prezentacja grup i krótka historia Sanktuarium(ks. prałat Zygmunt Pawlik – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie)

  9.45 - Animacja misyjna – Zgromadzenie Matki Bożej Pocieszenia Missionari Della Consolata(Ojciec Luca Bovio – sekretarz Krajowy Papieskiej Unii Misyjnej w Polsce)

10.15 - Konferencja: „W mocy Ducha Świętego wraz z Maryją głosimy światu Chrystusa”(ks. dr Maciej Będziński – Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła)

11.15 - Modlitwa Różańcowa

12.00 - Msza święta koncelebrowana z błogosławieństwem papieskim pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

13.00 - Zakończenie pielgrzymki – zawierzenie pielgrzymów Matce Bożej Opiekunce Rodzin

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO