Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Respiratory od Caritas pomogą świętokrzyskim medykom

piątek, 20 listopada 2020 11:40 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Caritas Diecezji Kieleckiej przekazało dwa respiratory transportowe do dwóch podmiotów medycznych z województwa świętokrzyskiego. Sprzęt zasili Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

Było to możliwe dzięki akcji „Wdzięczni medykom”. – Zebrane zostały od darczyńców indywidualnych, ale włączyły się w nią również firmy i wysyłane były sms-y. Dzięki temu zaangażowaniu, wlaśnie dziś przekazujemy sprzęt medyczny. Mam nadzieję, że to będzie cegiełka, która przyczyni się do ratowania życia ludzkiego – mówi ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Po jednym respiratorze otrzymało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju. – Te podmioty zwróciły się do nas o pomoc. W buskim szpitalu przyjmuje się pacjentów z Covid-19, którzy wymagają specjalistycznego wsparcia – dodaje ks. Krzysztof Banasik.

Respirator będzie również niezwykle przydatny w świętokrzyskich karetkach. – Każda taka pomoc jest oczekiwana. To sprzęt dobrej klasy, przydatny do wentylowania pacjentów z niewydolnością oddechową. Takich transportów wykonujemy bardzo dużo. Mamy transport międzyszpitalny, ale również karetki covidowe – tłumaczy dyrektor jednostki, Marta Solnica.

Koszt jednego respiratora transportowego to 32 tysiące złotych.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO