Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

piątek, 14 stycznia 2022 16:06 / Autor: Michał Łosiak
Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już we wtorek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do 25 stycznia.

Centralne obchody tego tygodnia w diecezji kieleckiej stanowić będzie nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Andrzeja Kalety, które będzie sprawowane w czwartek 20 stycznia o godzinie 18:30 w parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

– Podstawowym celem obchodów jest spotkanie. Sądzę, że jest to istotne ze względu na budowanie atmosfery wzajemnej życzliwości, poznawania siebie nawzajem. To daje możliwość zobaczenia inaczej przeżywanego chrześcijaństwa – tłumaczy ks. Paweł Samiczak, referent ds. ekumenizmu w diecezji kieleckiej.

Ekumenia

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony jest w całym Kościele katolickim. Pomysłodawcą inicjatywy był w 1908 roku Paul Wattson, francuski ksiądz, który 30 października 1909 roku nawrócił się na wiarę katolicką. Początkowo wydarzenie nazwano Oktawą modlitw o Jedność. Święty Pius X pobłogosławił to dzieło i ustalił jego obchodzenie na czas między 18 a 25 stycznia. Warto podkreślić, że wszystkie wydarzenia w tym roku będą transmitowane na platformie YouTube.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO