Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

czwartek, 02 grudnia 2021 14:11 / Autor: Michał Łosiak
Przed nami przedświąteczna zbiórka żywności Caritas
Fot. Archiwum akcji
Przed nami przedświąteczna zbiórka żywności Caritas
Fot. Archiwum akcji
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w najbliższy piątek i sobotę (3 i 4 grudnia) odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Wszystko w ramach akcji „Tak. Pomagam!”.

Zbiórka odbędzie się w ponad 60 sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Wafelek, Paleo, Euro Market, Top Market, Sklepy Euro, Netto, i Lidl w Kielcach, Jędrzejowie, Busku-Zdroju, Gnojnie, Rudzie Strawczyńskiej, Chmielniku, Kazimierzy Wielkiej, Miechowie, Słomnikach i Proszowicach.

– Czas jest trudny, bo mamy ciągle pandemię. W ubiegłym roku te zbiórki w ogóle się nie odbyły i trudniej nam było zorganizować pomoc przedświąteczną. Udało się to dzięki innym akcjom. Wracamy do zbiórki i prosimy, aby przy robieniu zakupów wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie dodatkowo zakupionego produktu. Chodzi głównie o cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze – mówi ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Wolontariusze będą dyżurowali w piątek od godziny 14 do 20 oraz w sobotę od 9 do 18. Rozpoznamy ich po identyfikatorach. Nadzorować akcję będą wychowawcy szkół, pracownicy Caritas i członkowie Parafialnych Zespołów Caritas. Zebrana żywność jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do rodzin wielodzietnych, jak również do osób samotnych, chorych i bezdomnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO