Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pozbądź się zużytego telefonu, pomóż potrzebującym

wtorek, 22 września 2015 12:34 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Pozbądź się zużytego telefonu, pomóż potrzebującym
Pozbądź się zużytego telefonu, pomóż potrzebującym
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

„Telefon dla przyjaciela”  pod takim hasłem  Caritas kielecka rozpoczęła akcję  w szkołach i parafiach diecezji kieleckiej. Wszystko na potrzeby Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty.

- Akcja polega na zbiórce zużytych telefonów, które następnie zostaną wykorzystane do recyklingu. Uzyskane w ten sposób środki pieniężne zostaną przeznaczone na zakup samochodu medycznego dla Hospicjum - informuje Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora diecezjalnej Caritas. Kapłan zaznacza, że akcja ma dwa wymiary: duchowy i ekologiczny. – Poprzez taką zbiórkę zachęcamy do „podjęcia wspólnego dzieła miłosierdzia całej diecezji”. Z drugiej strony przyczyniamy się do ochrony środowiska. Pokazujemy, że warto segregować odpady elektroniczne. Staramy się uświadamiać, że są wokół nas rzeczy, które można przerobić i ponownie wykorzystywać pod inną postacią - mówi.

Telefony są zbierane w parafiach diecezji kieleckiej oraz w szkołach. Worki wypełnione telefonami będzie odbierał samochód Fundacji Odzyskaj Środowisko w Kielcach.

Patronat nad inicjatywą objęli: Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł, która zaaprobowała włączenie się szkół w tę inicjatywę.

Przypominamy, że Hospicjum bł. Matki Teresy z Kalkuty zostało oddane do użytku w czerwcu 2015 r. Zbudowane przez Caritas kielecką – z ofiar, zbiórek i wskutek szeregu akcji podejmowanych przez mieszkańców diecezji, jest pierwszym stacjonarnym hospicjum w mieście.

Ksiądz Stanisław Słowik dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej zaznacza, że budowa placówki mogła być realizowana dzięki wielu projektom i zaangażowaniu różnych środowisk, głównie związanych z Kościołem, np. dzięki organizowanej rokrocznie kampanii Pola Nadziei, darom od kapłanów, czy w ramach 1 proc.

Z kolei srodki na funkcjonowanie placówki są pozyskiwane na postawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i częściowo z zasobów własnych Caritas i ofiar darczyńców.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO