Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Powstała książka o błogosławionej Karolinie. Niedługo premiera

środa, 12 czerwca 2024 10:41 / Autor: Michał Łosiak
Powstała książka o błogosławionej Karolinie. Niedługo premiera
Fot. FB/Sanktuarium w Zabawie
Powstała książka o błogosławionej Karolinie. Niedługo premiera
Fot. FB/Sanktuarium w Zabawie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już wkrótce na rynku pojawi się książka "Ta, która spotkała Jezusa – Bł. Karolina Kózka. Ideał świętości błogosławionej Karoliny Kózki na podstawie kazań opublikowanych w latach 1987 – 2018" autorstwa księdza Zbigniewa Kucharskiego. W ciekawy i pasjonujący sposób opowiada ona o życiu młodej dziewczyny, która dziś jest inspiracją dla wielu młodych osób.

Publikacja, która ukaże się nakładem Wydawnictwa „Apostolicum” to doktorat autora, który obronił w październiku ubiegłego roku. Jak mówi Radiu eM Kielce ks. Zbigniew Kucharski, biografia błogosławionej Karoliny jest pełna niezwykle interesujących wątków.

– Z jednej strony jest młodą męczennicą, ale nie została ona beatyfikowana jedynie za oddanie życia i obronę swojej czci. Dała ona także świadectwo młodej i zaangażowanej osoby w życie swojej rodziny, miejscowości i parafii. Była taką prawą ręką tamtejszego proboszcza. Prowadziła wiele spraw ewangelizacyjnych w parafii. To było niesamowite, że w tamtych czasach przygotowywała ona dzieci do komunii i młodzież do bierzmowania – tłumaczy kapłan.

Inspiracja do napisania pracy pojawiła się u autora, gdy był asystentem generalnym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

– Chciałem głębiej poznać jej życiorys. Nie tylko odkrywałem co o niej napisano i odwiedzałem sanktuarium w Zabawie. Przywoziłem do tego miejsca także wiele osób zajmujących się historią, czy kryminologią. Pomagali mi lepiej zrozumieć tę postać. Dzięki temu okazało się, że zabił ją zawodowy kryminalista. Ta książka jest efektem mojego wieloletniego studium. Pojawiła się również potrzeba szerokiego podejścia historycznego, socjologicznego i psychologicznego. Chciałem odpowiedzieć na pytania: Co Bóg przez tę osobę chce do nas powiedzieć? Co Pan Bóg chce wnieść w nasze życie dzięki niej? – podkreśla nasz rozmówca.

Patronat nad książką „Ta, która spotkała Jezusa – Bł. Karolina Kózka. Ideał świętości błogosławionej Karoliny Kózki na podstawie kazań opublikowanych w latach 1987 – 2018" objęło Radio eM Kielce.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO