Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pomożemy hospicjum w Kielcach i… w Rwandzie

piątek, 21 stycznia 2022 09:42 / Autor: Michał Łosiak
Pomożemy hospicjum w Kielcach i… w Rwandzie
Fot. FB/ Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach
Pomożemy hospicjum w Kielcach i… w Rwandzie
Fot. FB/ Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już niedługo rozpocznie się akcja „Serce dla Hospicjum”, podczas której będzie mogli wesprzeć Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W tym roku pomożemy także placówce w dalekiej Rwandzie.

Akcja „Serce dla Hospicjum” ma już swoją tradycję i odbywa się od lat. Z okazji Dnia Chorego (11 lutego) i Dnia Świętego Walentego (14 lutego) wolontariusze będą wypiekali pierniki w kształcie serca. Zarówno wypieki, jak i specjalne breloczki będą funkcjonowały jako cegiełki

– W różnych miejscach w Kielcach będą odbywały się kiermasze. Tam będziemy mogli nabyć cegiełki. Datki, które uda się zebrać zostaną przeznaczone na kieleckiej hospicjum – mówi Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu w placówce.

Na akcji skorzysta także hospicjum w Rwandzie.

– Jest ono prowadzone od 2013 roku przez polskie misjonarki – Siostry od Aniołów w miejscowości Kabuga. To bardzo trudne zadanie, ponieważ poza tym hospicjum takich placówek w tym kraju nie ma. Przychodzą tu pacjenci z odległych zakątków. Siostry opiekują się nimi zgodnie z ideą towarzyszącą hospicjom. Pomoc chorym polega nie tylko na zapewnieniu opieki medycznej, ale również duchowej i psychicznej. Potrzeby materialne są jednak ogromne. Chodzi m.in. o wyposażenie sali rehabilitacyjnej – tłumaczy Dominika Borkowska.

Do Rwandy trafi równowartość dziesięciu procent zebranych podczas akcji „Serce dla Hospicjum” pieniędzy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO