Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Pieszo i rowerem na Święty Krzyż już w sobotę

piątek, 27 września 2019 15:57 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy i Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż odbędą się już w tę sobotę. W wydarzeniach wezmą udział wierni z całej naszej diecezji.

Już po raz dwudziesty, 28 września wyruszy XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Tym razem uczestnicy pójdą w kierunku Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego pod hasłem „Krzyż Twój to moja Arka”. Pielgrzymi dotrą do celu swojej wędrówki dwunastoma trasami, w tym nowymi: Widokową z Nowego Skoszyna oraz Akademicką z Chybic. Najwytrwalsi przejdą trasą ekstremalną, czyli tzw. Mocarnym Szlakiem. Na Świętym Krzyżu o godzinie 14.30 zostaną wręczone odznaki „Korona Gór Świętokrzyskich”, a o godzinie 15 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta na zakończenie Rajdu.

Również 28 września o godzinie 9.30 z placu św. Jana Pawła II wyruszy 7. Pielgrzymka Rowerowa z Kielc na Święty Krzyż, którą poprowadzi inicjator wydarzenia biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. Pątnicy w tym roku w szczególny sposób upamiętnią 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i wydarzenia, które miały miejsce na Świętym Krzyżu. – Tu ginęli cywile i żołnierze, tu był początek ruchu partyzanckiego. W tych świętokrzyskich lasach ludzie walczyli i ginęli o wolność, żebyśmy mogli żyć – zauważył biskup Marian Florczyk. Zapisy na pielgrzymkę do 26 września w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO