KOŚCIÓŁ
Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę


Po ośmiu dniach modlitewnej wędrówki i ponad dwustu kilometrach na trasie 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w samo południe dotarła do częstochowskiego sanktuarium. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Eucharystia.
Wczoraj pątnicy doszli do Mstowa, skąd o godzinie szóstej kolejna grupa wyruszyła w kierunku częstochowskiego sanktuarium. – Biało-niebieska przeszła od Mstowa, przez Przeprośną Górkę, aż na Jasną Górę. To szczęściarzei, bo są osobiście, ale szczęściarzami jesteśmy wszyscy, bo oni wprowadzają nas i zanoszą nasze wszystkie modlitwy – mówi ksiądz Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.
O godzinie 12.30 pątnicy wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, na której homilię wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski.
W tym roku pielgrzymi szli pod hasłem „Oto wielka Tajemnic Wiary”, prowadząc na szlaku rozważania dotyczące Eucharystii. Podczas ostatniego etapu zastanawiali się nad Tajemnicą Matki Łaski Bożej. – Możemy użyć pięknej metafory: Maryja jest pierwszym tabernakulum, w którym znajduje się Jezus Chrystus. Jest osobą, która ściśle zjednoczyła się ze swoim Synem, nie tylko fizycznie, ale także duchowo – tłumaczył ks. Adam Wilczyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
Zapytaliśmy pielgrzymów o ich przeżycia związane z wejściem na Jasną Górę. – To zawsze wzruszający moment. Śpiewamy „Te Deum”, kiedy tylko dostrzeżemy jasnogórską wieżę. Jest przepięknie i niesamowicie. To trzeba po prostu przeżyć – mówi Ola z grupy biało-niebieskiej.
39. Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpoczęła się 5 sierpnia od Mszy Świętej w Wiślicy. Ósmego sierpnia dotarła do Kielc, żeby dziś dotrzeć przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny.


![[FOTO] Modlitwą upamiętnili ofiary wydarzeń z 4 lipca 1946 roku](/media/k2/items/cache/89871a90a68a3e9e0f098401f2e36e25_L.jpg)



![[Lista] Zmiany wikariuszy w diecezji kieleckiej. Zobacz gdzie trafi ponad 40 kapłanów](/media/k2/items/cache/20fdf4691017c195c6465900606f486e_L.jpg)

