Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym

poniedziałek, 30 września 2019 06:58 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

– Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie wszystkich wspólnot, tych parafialnych i diecezjalnych, w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne, aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu – tłumaczy ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Już 1 października o godzinie 6.30 nadzwyczajny miesiąc rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego w kieleckiej katedrze. Z kolei 5 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca, wspólnoty silnie związanej z działalnością misyjną. Następnego dnia biskup Jan Piotrowski odprawi Najświętszą Ofiarę w intencji misjonarzy i misjonarek. Ten wyjątkowy czas zakończy 25 października Sesja Misjologiczna w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Nasza diecezja jest silnie związana z działalnością misyjną. W wielu wspólnotach parafialnych istnieją ogniska misyjne oraz grupy kolędników misyjnych. Szkoły zakładają także wśród dzieci organizacje pamiętające o misjach. – Dużo osób chce wspierać głoszenie Ewangelii materialnie – dodaje ksiądz Łukasz Zygmunt. Z diecezji kieleckiej pochodzi obecnie około 30 misjonarzy i misjonarek. Szczególnym czasem modlitwy i wsparcia dla misji jest w Kościele kieleckim każdy pierwszy piątek miesiąca.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO