Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Trwają zgłoszenia szkół

poniedziałek, 22 lutego 2021 13:20 / Autor: Michał Łosiak
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Trwają zgłoszenia szkół
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Trwają zgłoszenia szkół
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Tylko do 26 lutego będą przyjmowane zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Rywalizacja ma za zadanie zachęcić młodzież do sięgnięcia po Pismo Święte. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Uczestnicy tegorocznej, dwudziestej piątej już edycji wydarzenia, skupią się Księdze Ezechiela i Ewangelii ws. św. Jana. Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte  Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych  z komentarzami (Edycja Świętego Pawła 2011). Konkurs ma pomóc w zrozumieniu tajemnicy Eucharystii i zachęcić młodych ludzi do sięgnięcia po Pismo Święte.

– Właśnie tam, w tej wyjątkowej księdze, można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Biblia zbliża nas do samego Pana Boga i pozwala zrozumieć Jego słowa. Kontemplacja Pisma Świętego to także lepsze poznanie naszej wiary i pogłębienie relacji ze Stwórcą – wyjaśnia Estera Ryczek z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Na najlepszych czekają cenne nagrody. Finaliści otrzymają specjalne bony, które mogą przeznaczyć m.in. na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. – Nie zabraknie nagród rzeczowych, takich jak książki, gadżety, indeksy na wyższe uczelnie – dodaje Estera Ryczek.

Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie można nadsyłać poprzez stronę internetową www.okwb.pl. Dziesiątego marca odbędzie się etap szkolny, który zostanie przeprowadzony w formie online. Najlepsi przejdą do etapu diecezjalnego, w którym powalczą o udział w finale ogólnopolskim.

Patronat honorowy nad akcją objął biskup kielecki Jan Piotrowski.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO