Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Odpust ku czci Małej Arabki w parafii Ducha Świętego

sobota, 24 sierpnia 2019 07:47 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W niedzielę, 25 sierpnia, w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach wierni obchodzić będą uroczystość odpustową ku czci św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Karmelitanka zwana Małą Arabką jest drugą patronką wspólnoty parafialnej.

Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.30. Mszy Świętej będzie przewodniczył o. Krzysztof Górski. Karmelita wygłosi również homilię.

Druga patronka parafii Ducha Świętego to postać niezwykła, związana z Ziemią Świętą. – Sama siebie nazywała „Małą Nic” i nie lubiła zwracać na siebie uwagi. Jej historia jest niesamowicie trudna. Kiedy miała trzy lata, zmarli jej rodzice, a ona została rozdzielona od rodzeństwa. Po pewnym czasie wyjechałą i wstąpiła do klasztoru we Francji, a później udała się na fundację do Indii. Zgodnie jednak z zapowiedzią Matki Bożej wróciła do Palestyny i założyła klasztor w Betlejem na Wzgórzu Dawida. Mała Arabka jest także szczególną czcicielką Ducha Świętego. Przekazała nam objawienia dotyczące prawdziwego nabożeństwa do tej Osoby Trójcy Świętej  – mówi ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego.

Wspomnienie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego przypada w Kościele 25 sierpnia. Odpust może uzyskać każdy, kto będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie w tym dniu Komunię Świętą, weźmie udział w liturgii albo przez należyty czas będzie pobożnie rozmyślał przed uroczyście wystawionymi świętymi relikwiami i wizerunkiem Św. Palestynki, odmawiając Modlitwę Pańską, Skład Apostolski oraz wezwania do Najświętszej Maryi Panny i św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Skorzystać z odpustu mogą również te osoby, dla których przeszkodę stanowi starość, choroba lub inna ważna przyczyn, jeśli tylko połączą się z obchodami i postanowią spełnić warunki zwyczajne, gdy tylko będzie to możliwe.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO