Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Noc Świętych w diecezji kieleckiej

środa, 21 października 2020 13:03 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 31 października w wielu parafiach naszej diecezji odbędzie się Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych. Główne uroczystości będą miały miejsc w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach.

Bóg zaprasza każdego człowieka do relacji z Nim wskazując na cel – zbawienie. Konsekwencją tej obietnicy powinno być zaufanie i ludzka decyzja. Ona pozwala człowiekowi dojrzewać do świętości, w której nie brakuje Bożej opieki. Ta świadomość, że Bóg nie zostawia nas samych staje się drogą w pokonywaniu naszych lęków. W tym czasie, kiedy dominuje temat pandemii, chcemy zwrócić naszą uwagę na świętych i błogosławionych, którzy w czasach zarazy odznaczali się heroiczną postawą pełną gotowości do poświęceń i wyrzeczeń. U źródła ich decyzji była miłość do Boga i ludzi. Hasłem tegorocznego głównego spotkania w ramach Nocy Świętych jest „ŚWIĘCI NA CZAS PANDEMII”. To właśnie Ci bohaterowie będą przewodnikami po duchowych drogach podczas naszej tegorocznej modlitwy”, piszą organizatorzy.

Główne uroczystości odbędą się o godzinie 20 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach. Spotkaniu będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, a konferencje wygłosi ks. dr Marcin Kowalski.

Godziny uroczystości w pozostałych parafiach:

Łopuszno – godz. 19.00

Małogoszcz – godz. 19.00

Miechów – godz. 19.00

Piekoszów – godz. 17.00

Stopnica – godz. 19.00

Strawczyn – godz. 19.00

Wiślica – godz. 18.00

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO