Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Msza Święta w CPdMZ na Bukówce: "Siali dobre ziarno, zbiorą obfity plon życia wiecznego"

poniedziałek, 13 września 2021 13:36 / Autor: Magdalena Nowak
Msza Święta w CPdMZ na Bukówce: "Siali dobre ziarno, zbiorą obfity plon życia wiecznego"
Msza Święta w CPdMZ na Bukówce: "Siali dobre ziarno, zbiorą obfity plon życia wiecznego"
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach obchodzi dziś 32-lecie istnienia. – Dzisiejsze święto i związane z nim liczne wydarzenia mają służyć budowaniu szacunku i wsparcia uczestników misji pokojowych. Nie wszyscy bowiem rozumieją i doceniają ogromny wysiłek, trud poświęcenie, a nawet ofiarę krwi i życia uczestników misji zagranicznych   – mówił w homilii podczas Mszy Świętej  ks. ppłk Grzegorza Kamiński, kapelan 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

– W powojennej historii naszego kraju ponad 120 tys. żołnierzy oraz kilka tysięcy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wzięło udział w misjach zagranicznych. Od 1991 roku, kiedy został odnowiony ordynariat polowy, towarzyszyło żołnierzom ponad stu księży kapelanów, niosąc wsparcie i duchową pomoc. Wielu z nich wielokrotnie wyjeżdżało na misje. Podczas pełnienia zaszczytnej służby zginęło 120 Polaków, a kilkuset zostało rannych. Pomimo upływającego czasu, wielu z uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych nadal zmaga się z trudnym doświadczeniem stresu bojowego – zaznaczył ks. ppłk Grzegorz Kamiński.

Kapłan oraz wierni podczas Mszy Świętej objęli modlitwą i wdzięcznością wszystkich poległych i zmarłych siewców i obrońców pokoju.

– Mam nadzieję, że skoro siali dobre ziarno, zbiorą obfity plon życia wiecznego. Modlimy się także za żyjących uczestników misji pokojowych stabilizacyjnych służących pod polską, białoczerwoną flagą i pod błękitną flagą Organizacji Narodów Zjednoczonych. To m.in. dzięki waszemu poświęceniu możemy żyć w wolnym i bezpiecznym kraju. Przez wasz udział w misjach zagranicznych wielokrotnie zarzewie wojny zostało ugaszone daleko od granic naszego kraju. Byliście – a wielu jeszcze jest – ewangeliczną solą i światłem w wielu rejonach świata. Doceniamy wasz wysiłek i wasze poświęcenie. Dlatego w dniu waszego jubileuszu chcemy być razem z wami. Chcemy się za was modlić i razem z wami dziękować dobremu Bogu za szczęśliwy powrót do domu, za przywrócenie pokoju w wielu rejonach ziemskiego globu – mówił w homilii podczas Mszy Świętej  ks. ppłk Grzegorza Kamiński, kapelan 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Po Eucharystii, która została odprawiona w kaplicy centrum, żołnierze przemaszerowali na plac apelowy, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO