Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Można zostać współpracownikiem proboszcza. Trwa nabór do Szkoły Katechistów

środa, 19 lipca 2023 13:03 / Autor: Łukasz Czerwiak
Można zostać współpracownikiem proboszcza. Trwa nabór do Szkoły Katechistów
Fot. Shutterstock
Można zostać współpracownikiem proboszcza. Trwa nabór do Szkoły Katechistów
Fot. Shutterstock
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W diecezji kieleckiej świeccy będą mogli się podjąć nowej posługi katechistów. Nabór do szkoły prowadzony jest do dziewiątego września. Zgłosili się pierwsi chętni.

– Katechista jest powołany przede wszystkim do posługi duszpasterskiej przekazywania wiary – pisze papież Franciszek w liście apostolskim „Antiquum Ministerium”. Tak więc, po przejściu formacji, staje on się bezpośrednim współpracownikiem księdza proboszcza. Miejscem działania takiej osoby będzie parafia, a zwierzchnikiem wspomniany kapłan.

– Jego misją będzie katecheza ewangelizacyjna dorosłych. Szczególnie obejmować ona będzie osoby, które przygotowują się do przyjęcia sakramentów świętych. W tym miejscu widzimy znaczną różnicę między katechistą, a katechetą. To dwie różne funkcje, ponieważ ten pierwszy posłany jest do dorosłych – tłumaczy siostra Samuela Klimas, dyrektor Szkoły Katechistów.

Zadanie prowadzenia tej instytucji Biskup Kielecki powierzył wspólnocie Koinonii św. Pawła. Poprowadzi ona roczny kurs składający się z rekolekcji weekendowych i tygodniowych oraz 10 zjazdów w jedną sobotę w miesiącu. Wszyscy zainteresowani rozpoczęciem formacji mogą zgłaszać się do swoich proboszczów.

– Jesteśmy w trakcie naboru do naszej szkoły. Zgłaszają się już osoby rekomendowane przez swoich kapłanów. Mamy zapisanych kilkanaście osób z różnych parafii, zarówno z Kielc, jak i całej diecezji. Na pewno będziemy mieli grupę na pierwszy rok naszej działalności – dodaje siostra Samuela.

Więcej o posłudze katechisty znajdziecie: TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO