Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ministranci z całej diecezji spotkają się w Jędrzejowie

środa, 15 września 2021 09:00 / Autor: Wojciech Dudkowski
Ministranci z całej diecezji spotkają się w Jędrzejowie
Ministranci z całej diecezji spotkają się w Jędrzejowie
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się diecezjalny Dzień Ministranta. W sobotę 18 września posługujący spotkają się w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Głównym punktem spotkania będzie Msza Święta podczas której pobłogosławieni zostaną absolwenci kursu lektorskiego.

Po zakończeniu Eucharystii ministranci zobaczą pokaz iluzjonisty Konrada Mościńskiego oraz wysłuchają koncertu Jacka HERESA Zajkowskiego, rapera i ewangelizatora. Pod koniec spotkania wśród ministrantów będą rozlosowane nagrody. Program będzie przeplatany zabawami integracyjnymi, prowadzonymi przez agencję „Patigo”.

- Zjazd ministrantów to święto jednej wielkiej rodziny, jaką jest Liturgiczna Służba Ołtarza. Warto, żeby ci chłopcy zobaczyli, że nie są ministrantami tylko w swojej parafii, ale że jest ich naprawdę dużo i że w każdej parafii diecezji kieleckiej stanowią rodzinę, która będąc blisko Pana Boga stara się realizować, to co On nam pokazuje. A ministranci są najbliżej świętych tajemnic, które realizują się w trakcie liturgii – mówi ks. Mariusz Kałka, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wszyscy zapisani uczestnicy spotkania otrzymają pamiątki udziału. 

Dzie ministranta plakat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO