Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Marsz dla Życia i Rodziny. Zobacz jak wyglądał w poprzednich latach

piątek, 21 czerwca 2024 14:20 / Autor: Michał Łosiak
Marsz dla Życia i Rodziny. Zobacz jak wyglądał w poprzednich latach
Marsz dla Życia i Rodziny. Zobacz jak wyglądał w poprzednich latach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę (23 czerwca) ulicami Kielc przejdzie po raz czternasty Marsz dla Życia i Rodziny. Sprawdziliśmy jak było w poprzednich latach.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Pomysł szybko trafił również do innych miast. W Kielcach wszystko zaczęło się w 2011 roku, a organizatorem wydarzenia był ksiądz Sławomir Sarek. Dwa lata później w wydarzeniu wzięło udział ponad 1500 osób.

M2013.jpeg

– Chcemy pokazać wartość rodziny otwartej na naturalnym fundamencie: mama, tata, dzieci, ale też w szerszym znaczeniu rodziny wielopokoleniowej i zakorzenienia w tym, co stanowi o naszej polskości – mówił wówczas w naszym radiu ks. Sławomir Sarek.

OBEJRZYJ RELACJĘ

Dwa lata później marsz przeszedł przez Kielce pod hasłem „Rodzina-Wspólnota-Polska”.

M2015.jpg

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ MARSZ W 2015 ROKU

W 2019 roku w marszu uczestniczyło ponad trzy tysiące osób. Z kolei rok później i w 2021 roku – z powodu pandemii – wydarzenie przybrało inny charakter. W programie znalazła się Msza święta, audycja w Radiu eM Kielce i specjalny koncert.

MARSZ W TRAKCIE PANDEMII

Kolejny marsz to już powrót do jego tradycyjnej formuły, a w 2023 roku uczestniczyły w nim tłumy kielczan.

dla_zycia.jpg

MARSZ W 2023 ROKU

W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę (23 czerwca) pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16 Mszą Świętą w bazylice katedralnej, którą odprawi Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Uczestnicy wyruszą po Eucharystii o godzinie 17 z placu katedralnego. Przejdą ulicami Czerwonego Krzyża, Wesołą, Sienkiewicza, Paderewskiego i 1 Maja. O godzinie 18.30 przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się specjalny festyn, gdzie zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na miejscu obecne będzie Radio eM Kielce. Marsz organizuje Akcja Katolicka Diecezji Kieleckiej we współpracy z Kurią Diecezjalną oraz z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO