Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Stefan Radziszewski: Łączymy tradycję z nowoczesnością

poniedziałek, 22 sierpnia 2022 10:16 / Autor: Aleksandra Rękas

- Zabytkowy, drewniany kościół w Białogonie jest w trakcie kapitalnego remontu, dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie świątynią parafialną jest drugi kościół  - mówił ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego, prace remontowe starego kościoła prawdopodobnie zakończą się do końca tego roku.

- Mamy nadzieję, że będą sprzyjały nam warunki. Jestem zbudowany tym co się dzieje – remontujemy, budujemy kościół i dokonujemy przemiany duchowej. Robią to cudowni ludzie – mówił ks. Stefan Radziszewski.

Jak podkreślał, w parafii Przemieniania Pańskiego łączą się dawne formy pobożności z nowoczesnymi.

- W czasie wakacji odbywa się cykl spotkań „Na skrzyżowaniu Nieba i Ziemi”. To lekkie metody, które w sposób humorystyczny przyciągają ludzi do Kościoła. Zastanawiamy się nad tym, czego chcemy w życiu – czasem człowiek ma bardzo wiele, a nie dostrzega Bożej łaski i błogosławieństwa – opowiadał ksiądz Radziszewski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO