KOŚCIÓŁ
Ksiądz Tadeusz Szlachta: Polska korzystnie się zmieniła dzięki samorządowcom, którzy są gospodarzami danego terenu
czwartek, 07 stycznia 2021 15:31 / Autor: Radio eM


- Noworoczne spotkanie samorządowców jest potrzebne do podtrzymania więzi - podkreśla ks. Tadeusz Szlachta, diecezjalny duszpasterz rolników i samorządowców, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku - Zdroju.
Tegoroczne spotkanie samorządowców z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim odbyło się w kościele w Busku - Zdroju. Ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia sanitarne miało ono inny charakter niż dotychczas. Uczestniczyli w nim tylko przedstawiciele samorządów, a inni mieli możliwość połączenia się on-line.
O roli samorządów i posłudze duszpasterskiej wśród samorządowców - mówi ks. Tadeusz Szlachta w rozmowie z Katarzyną Bernat
Posłuchaj rozmowy:
CZYTAJ DALEJ

Przed nami 25. Dzień Papieski
11 października 2025, 15:40

Spotkanie Wojowników Maryi. „Nigdy wcześniej nie widziałem takiego wydarzenia”
11 października 2025, 15:04

Wojownicy Maryi przeszli przez Kielce. Tysiące mężczyzn w pięknej procesji różańcowej
11 października 2025, 11:08

Wojownicy Maryi z całego kraju przyjadą do Kielc
11 października 2025, 07:41

Biskup Jan Piotrowski: Z nadzieją podążajmy za Jezusem Chrystusem
10 października 2025, 19:27

Zmarła s. Hiacynta Kotwica, sercanka z Włoszczowy
10 października 2025, 13:36

Ks. Marcin Boryń został proboszczem w Cierchach
10 października 2025, 11:43

Biskup Jan Piotrowski: Eucharystia jest największym darem Chrystusa
09 października 2025, 19:53
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski do kleryków: „Panie Jezu, co mam czynić?”. Inauguracja roku akademickiego w WSD w Kielcach](/media/k2/items/cache/2c43df3d28c45d2ddc69c80c970311fe_L.jpg)
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski do kleryków: „Panie Jezu, co mam czynić?”. Inauguracja roku akademickiego w WSD w Kielcach
09 października 2025, 13:32
SŁOWO DNIA
PODCASTY
NAJNOWSZE
1
Ojcowie spotkali się w Targach Kielce
2
Zdecydowały rzuty karne. Suzuki Korona przegrał...
3
Terytorialsi szkolą się w Kielcach
4
Przed nami 25. Dzień Papieski
5
Pijany wypadł z drogi. Został zatrzymany
6
Spotkanie Wojowników Maryi. „Nigdy wcześniej ni...
7
Wojownicy Maryi przeszli przez Kielce. Tysiące ...
8
Tragiczny pożar w Kielcach. Jedna osoba nie żyje