KOŚCIÓŁ
Ks. Stefan Radziszewski i dr Jerzy Michta o obrazie św. Karola Boromeusza
O obrazie św. Karola Boromeusza i uroczystości jego wprowadzenia do jednej z kieleckich parafii mówili w programie „Prawdę Mówiąc” na antenie Radia eM Kielce ks. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie i dr Jerzy Michta, historyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
– Obraz poświęcony w ubiegłym roku zamknął jubileusz 400-lecia epidemii, która wybuchła w 1622 roku i trwała dwa lata. Ówczesny Biskup Krakowski Marcin Szyszkowski zwrócił się do Karola Boromeusza z prośbą o pomoc w zakończeniu zarazy. Epidemia się skończyła, a biskup dotrzymał słowa i wybudował kościół na Karczówce – mówił dr Jerzy Michta.
Jak informuje ks. Stefan Radziszewski obraz trafi do drewnianego kościoła na Białogonie już 2 maja. Początek uroczystości o godzinie 18.

![[FOTO] Szopki bożonarodzeniowe w kościołach diecezji](/media/k2/items/cache/a0b0581893a7d8ac66f9bd66cca8de66_XS.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski: Jezus Chrystus jest darem Bożej miłości dla wszystkich, bez wyjątku](/media/k2/items/cache/7d74b44b7d8a508e25b8f8bd50ee44cb_XS.jpg)


